menu

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Poštovní adresa:
Učiliště 496, 664 52 Sokolnice
Kontakt:
Milada Svobodová
Telefon:
544 224 631
Zřizovatel:
Kraj
Ubytování:
800 Kč/měs
Stravování:
616 Kč/měs
Cizí jazyky:
AJ
Podrobné informace o škole

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace

Moderní vzdělávací instituce (státní) se systémem celoživotního učení i tradicí a vysokou úrovní odbornosti. Škola patří mezi nejlépe vybavené školy pro výuku elektrotechnických oborů v ČR, disponuje nejmodernějšími specializovanými dílnami a unikátním vnitřním i venkovním výukovým polygonem pro výuku žáků, ojedinělým v celé střední Evropě a nově zbudovaným demonstračním a výukovým centrem pro alternativní zdroje energií. Atmosféra školy je rodinná. Nabídka vzdělávání zahrnuje studijní a učební obory zaměřené na slaboproudou elektrotechniku, elektroniku a výpočetní techniku a obory související s výrobou, rozvodem a užitím elektrické energie.

Studijní obory (čtyřleté s maturitou)

Učební obory tříleté

Stipendijní programy: tři druhy stipendijních programů (více na www.ssee-sokolnice.cz).

Aktivity školy: mezinárodní stáže studentů (SRN, Rakousko, Slovenská republika, Srbsko), program celoživotního vzdělávání, těsné sepětí školy s budoucími zaměstnavateli, nabídky práce již v průběhu studia.

Služby studentům: vzájemná mezioborová prostupnost, možnost získání mezinárodních certifikátů, zapůjčení učebnic, zdarma pracovní oděv a obuv, stipendia, finanční odměny za produktivní práci, účast v odborných i sportovních soutěžích, možnost získání řidičského průkazu sk. B (pro žáky oboru autoelektrikář bezplatně), autoškola v areálu školy, výborná dopravní dostupnost v rámci IDS JMK, ubytování v domově mládeže přímo v areálu školy, celodenní stravování ve školní jídelně, školní kantýna.

Služby rodičům: on-line přístup k hodnocení prospěchu, evidenci docházky i objednávání stravy.

Sportovní aktivity: posilovna, venkovní sportovní areál s fotbalovým hřištěm, hřištěm s umělým povrchem, tenisové kurty a další sportovní volnočasové aktivity.

Perspektiva: Vyučujeme obory žádané na trhu práce s možností pokračovat dále ve studiu na VŠ. Absolventi silnoproudých oborů splňují kvalifikační požadavky energetických společností, jsou vyhledávaní zaměstnavateli pro svoji vysokou odbornost. Škola má i akreditaci pro udělování profesních kvalifikací. Aktuální informace o dění ve škole na www.ssee-sokolnice.cz.

Dny otevřených dveří: ve dnech školního vyučování s možností nahlédnout do výuky 30. 11. 2017, 18. 1. a 15. 2. 2018 nebo o sobotách 9. 12. 2017, 13. 1. a 17. 2. 2018 nebo individuálně po předchozím ohlášení. Doporučujeme využít dny otevřených dveří k prohlídce školy. Jedině tak můžete posoudit špičkovou úroveň vybavení školy a procítit její atmosféru.

logo
Učiliště 496, Sokolnice
tel.: 544 224 634
info@ssee-sokolnice.cz
www.ssee-sokolnice.cz

module

Fotogalerie
Obory a zaměření
Obor, zaměření Ukončení
délka/přijmou
(školné)
Mechanik elektrotechnik
Maturitní zkouška
4 roky/30
 
Mechanik elektrotechnik
Maturitní zkouška
4 roky/30
 
Elektrikář – silnoproud
Výuční list
3 roky/30
 
Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Výuční list
3 roky/15
 
Autoelektrikář
Výuční list
3 roky/15
 
Zkrácené studium:
Elektrikář
MAT, VYU
Výuční list
1 rok/30
 
Elektrikář – silnoproud
MAT, VYU
Výuční list
1 rok/30
 
Doplňkové informace
DOD: 30. 11. 2017, 18. 1. a 15. 2. 2018 ve dnech školního vyučování s možností nahlédnout do výuky, nebo o so 9. 12. 2017, 13. 1. a 17. 2. 2018, případně i individuálně po předchozím ohlášení. Doporučujeme využít dny otevřených dveří k prohlídce školy. Jedině tak můžete posoudit špičkovou úroveň vybavení školy a procítit její atmosféru. Žákům nabízíme tři druhy stipendijních programů, účast na stážích v zahraničí, vysokou odbornost a možnost dalšího profesního růstu. Pro dospělé zájemce nabízíme kurzy profesních kvalifikací. Více na webových stránkách školy.
Zobrazit klasickou verzi